Egyedi módszertan szoftverfejlesztési projektekhez
A KÜRT minőségbiztosítói portfóliójának egyik kiemelt eleme a komplex szoftverfejlesztési projektek minőségbiztosítása. Az ilyen, nagy költségvetésű projekteknél nagy jelentősége van a minőségbiztosítói jelenlétnek és aktivitásnak, az üzleti igények felmerülésétől a fejlesztői szerződés megkötésén át, az új rendszer üzemeltetésének első időszakáig, vagy a további fejlesztéseknél (is):
- Biztosítja a megrendelő elvárásainak optimális teljesülését.
- Lehetővé teszi a megrendelő és a fejlesztő közötti zökkenőmentes együttműködést.
- A független, szakmailag megkérdőjelezhetetlen minőségbiztosító nagy terhet vesz le a megrendelő válláról, a felelősségmegosztás révén.
A SZOFTVERFEJLESZTÉSI PROJEKTEK KIHÍVÁSAI
A nagy szoftverrendszerek fejlesztésére és karbantartására rendelt erőforrások jelentős részét tesztelésre és hibajavításra fordítják, aminek oka jelentős részben a szoftverfejlesztési projektek nem megfelelő tervezése, a nem elegendő és nem megfelelő kompetencia, valamint az előzetes felmérések hiánya. A folyamatos hibajavítások a szoftverkódok állandó változását idézik elő, és újabb problémákat generálnak, melyek a szoftver minőségének romlásához vezetnek.
A KÜRT KOMBINÁLT MÓDSZERTANA
A fentiek orvoslására kínálja a KÜRT a fejlesztés teljes életciklusát végigkísérő, saját eszközrendszerével kiegészített, de hagyományos elemeket is felvonultató minőségbiztosítási módszertanát.
E módszertan segítségével a már megszokott minőségbiztosítási eredmények mellett lehetőség nyílik a kulcsparaméterek folyamatos mérésére, ellenőrzésére, nagy részükre már a fejlesztési ciklus korai szakaszában is. Az esetleges hibák, következetlenségek, eltérések korán felismerhetők és javíthatók lesznek, ami töredék erőforrásigényt jelent a végtermék elkészülte utáni tesztek alapján történő javítások és módosítások költség- és idővonzatához képest.
HATÉKONYABB TESZTELÉSI METODIKA
A tesztelési folyamatban is számos járulékos előnyt biztosít e módszertan.
A megszokott hibakeresési eljárások, a funkcionális és biztonsági tesztek mellett bevetésre kerül a KÜRT etikus hackelés metodikája, ami a biztonsági követelmények teljesülésének ellenőrzésére szolgál.
ÖSSZEGZÉS
Elmondható, hogy a KÜRT valósidejű minőségbiztosítási módszertana a fejlesztési projekt teljes életciklusán keresztül ível, és a hagyományos eljárásokhoz képest több és nagyobb hatású beavatkozási ponton biztosítja a projekt eredményességét, a költség- és időráfordítások megfelelő korlátok között tartását.
FONTOSABB SZOFTVERFEJLESZTÉS-MINŐSÉGBIZTOSÍTÁSI REFERENCIÁINK:
- MÁV-START (JÉ projekt),
- Concorde Zrt.,
- Nemzeti Fejlesztési
- Ügynökség,
- Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.,
- Miniszterelnöki Hivatal,
- Dunamenti Erőmű Zrt.,
- Nemzeti Közlekedési Hatóság,
- Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központ,
- Országos Rendőr-főkapitányság,
- Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala, ESZA Kft.,
- Erdészeti Társaságok